رای به سایت :
1150
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج جماران
یکشنبه 28 آبان 1396 -
تقویت ایمان مقدمه اصلی بصیرت سیاسی
حجت الاسلام فاطمی امین:

تقویت ایمان مقدمه اصلی بصیرت سیاسی

برگزاری نشست شورای فرهنگی شهرستان شمیرانات در ناحیه مقاومت بسیج جماران
calendar
تاریخ : 1395/10/01 - 00:37
0
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از روابط عمومی ناحیه مقاومت بسیج جماران ،جلسه اعضای شورای فرهنگی شهرستان شمیرانات با حضور مسئولین منطقه 1 به میزبانی ناحیه مقاومت بسیج جماران برگزار شد.

در این جلسه به ریاست امام جمعه شهرستان حضرت حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا لواسانی و قائم مقامی فرماندار محترم  عزت الله خانمحمدی برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین فاطمی امین نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج جماران گفت : نظام دفاعی کشورها و مشخص کردن دوست و دشمن به شکل های مختلف ، متاثر از فرهنگ دفاعی جوامع آنهاست.
ایشان فرهنگ را به معنای خاص تعریف کرده و افزود فرهنگ دارای ذهنیات، اندیشه ها ، ایمان ها، باورها، سنت ها، آداب و ذخیره های فکری در ذهن یک جامعه است.
نصراله فاطمی امین در ادامه گفت: از فرهنگ دفاعی به دو فرهنگ ارزشی  فرهنگ راهبردی و فرهنگ مقاومت تقسیم می رسیم که در حوزه دفاع و امنیت ، نقش مهمی در تبیین مفاهیم و مصادیق ایفا می کند.
نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج جماران در پایان تقویت ایمان را مقدمه فرهنگ دفاعی که یکی از ثمرات اصلی آت بصیرت سیاسی دانست و افزود که به گفته روانشناس انسان گرا، قدرتی را که دین برای تحمل مصائب و مشکلات به انسان می دهد هرگز اخلاق به انسان نمی دهد و لذا برای تقویت باید توحید باوری، معاد و آخرت باوری، ولایت باوری و امامت محوری با اعتقاد به نصرت الهی، نفی سبیل و باور به پیروزی حق بر باطل گفتند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 14782