رای به سایت :
1249
محبوب
ناحیه مقاومت بسیج جماران
یکشنبه 30 دي 1397 -
فلسفه وجودی حماسه مردمی 9دی، فتنه 88
حجت الاسلام والمسلمین رضایی :

فلسفه وجودی حماسه مردمی 9دی، فتنه 88

مسئول امور روحانیون نمایندگی ولی فقیه در سپاه گفت: در فتنه 88 خواص به وظیفه خود عمل نکردند.
calendar
تاریخ : 1396/10/09 - 13:32
1
محبوب  
رای به خبر :

به گزارش قسم از روابط عمومی  ناحیه مقاومت بسیج جماران ،  صبح امروز حجت الاسلام والمسلمین رضایی در سالن اجتماعات سرای محله دارآباد و در جمع بسیجیان گفت :  جمله زمان، زمان فتنه هست این موضوع مطرح می شود که فتنه یعنی چه؟ معنای  روان فتنه را وضعیت غبارآلود معنا کرد به همان شکل که صیاد ماهی با گل آلود کردن آب خیلی راحت تر صید خود را شکار می کند و لذا فتنه گران هم با ایجاد غبار در فضای جامعه اهداف خود را پیش می برند.  

حجت الاسلام والمسلمین رضایی گفت:  سه معیار از نشانه های اهل فتنه می باشد و البته اگر در کسی این سه نشانه وجود داشته باشد امکان فتنه گری در آن قوی خواهد شد .

وی در ادامه فرمودند: شهرت و محبوبیت دو معیار اول است که البته خوشابه حال آنانیکه از این دو خصوصیت خود به جهت رشد و تعالی جامعه و نیل به حضرت احدیت (جل جلاله) حسن استفاده را می برد و از این دو خصوصیت خود به جهت حفظ نظام اسلامی و در مرحله بالاتر رشد این انقلاب عزیز اقدام می کند.

ولی اگر خصوصیت سوم که خودراضی و خودرأیی می باشد در این شخصیت ظهور و بروز کند شخص مستعد فتنه گری می باشد که این سه علامت و مشخصه یک معیاری است که انسان هم فتنه گرا را شناسایی کند و بعد از شناخت او همراهی نداشته باشد. چنانکه در فتنه سال 88 این سه خصوصیت در سران فتنه محسوس و ملموس بود که فلسفه وجودی حماسه مردمی 9دی، فتنه 88 بود.

حجت الاسلام والمسلمین رضایی با اشاره به تاریخ اسلام و فتنه گری های خواص آن زمان،  افزودند: تاریخ اسلام سلیمان بن صرد خزاعی در کوفه را شخصی معرفی می کند که از دو خصوصیت شهرت و محبوبیت استفاده کرده و پس از نوشتن نامه 18000 نفر یا نامه نوشتند و یا امضاء نمودند و با وجود خصوصیت سوم نتوانست بصیرت لحظه ایی داشته باشد. و با بررسی شخصیت سلیمان بن صرد خزاعی که نامه نوشتن حسین بن علی ما برای آمدن شما به کوفه آمده ایم ، جالب است تاریخ نامی از ایشان در دفاع از مسلم نیاورده و همینطور اسم سلیمان در نام شهدای کربلا نیست و بعد از واقعه به جهت نداشتن بصیرت با چندهزار نفر در عین الورده برای خونخواهی امام حسین (ع) خروج کردند که حدود 4000 نفر  کشته شدند اما چون به موقع عمل نکرد نتوانست تأثیری در روند اسلام بگذارد.

رضایی با اشاره به شخصیت سلیمان بن صردخزاعی فرمودند: در زمان امام حسن و در زمان امیرمؤمنان (علیهمالسلام) اثبات می شود که خودرأی بودن این شخص چه ضرباتی را به جامعه و خود وارد کرده و تطبیق این واقعه تاریخی در سال 88 به خوبی مشخص است که آقایان قبل از پیروزی در انتخابات اعلام پیروزی کردند و بعد از انتخابات با کشاندن مردم در خیابان ها فتنه گری خود را به نهایت رساندند و در پایان ایشان از درس ها و عبرتهای عاشورا و همینطور درس ها و عبرت های فتنه 88 را بیان نمودند.


انتهای پیام /
کدخبرنگار: 14782


tags
   خبر قسم        سایر محتوا قسم        مصاحبه قسم        ناحیه مقاومت بسیج جماران        منطقه 1        محله دارآباد        رضایی        فاطمی امین        9دی        فتنه                    

مطالب مرتبط